Duży wybór srebrnych wisiorków

Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się, gdzie nabyć zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii są zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.