Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Zobacz, gdzie kupić mistyczny topaz.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty przynosi stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Istotna jest także różnorodność barw, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do danej kreacji.