Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Więcej szczegółów o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Gdy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz diamenty

Obdarowanie kobiety pierścieniem to bardzo stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie uważa się, że to Grecy sprowadzili do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, tymczasem materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru wieków, natomiast znamienny wzrost ich popularności można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał swobodnego łączenia różnych kamieni i metali jest olbrzymi. Nie licząc diamentów stosuje się rubin, tanzanit czy topaz. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: użytego kamienia, wzoru, materiału czy ilości karatów, dlatego każdy kupi elegancki, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz miłości, więc jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]