Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Dalsze informacje o biżuterii z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.