Atuty okien drewnianych

Atuty okien drewnianych

Chcesz kupić okna drewniane Limanowa? Zobacz tutaj.

Drewniane okna najczęściej preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest istotnym atutem takich produktów. Jakie są inne kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają rozmaity wygląd, barwę bądź inną fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli chodzi o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe niebagatelne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje olbrzymie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując piękne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobrze wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać fakt, iż istnieje bardzo dużo dobrych sposobów poprawiania trwałości okien z drewna, a także fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest stosunkowo łatwa oraz nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, że okna z drewna są lepsze aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]