Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie wejdź na https://abcszalunki.pl

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków, a także sklejki.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]