Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zobacz, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]