Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Zamów filtry hepa h14

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Uniwersalne filtry dokładne mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych lub urzędach bardzo dobrze zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin czy sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę cechującą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat występują w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są tam, gdzie trzeba zachować najwyższe normy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle optycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46