Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Potrzebujesz złota w sztabkach? Wejdź na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest już tak dochodowe jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i ogólna świadomość, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku doprowadziły do tego, że Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich finansom przynosić z czasem dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Sztabki złota – dlaczego popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?

Z góry trzeba wyraźnie zaakcentować, że lokata środków w złote sztabki to inwestycja na wiele lat. Złoto na ogół nie poddaje się większym i mniejszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza oraz polityczna często podwyższa jego wartość. Oczywiście można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres natychmiast daje się dostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od kilkuset lat ilość tego metalu obecna na rynku utrzymuje się niemalże bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice czy przemyśle oraz – nadal na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego przykładowo przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest częstokroć nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Złoto w pojedynczych sztabkach lub combibar – co wybrać?

Słuchając o inwestycji pieniędzy w złoto w sztabkach większość osób natychmiast uzna, że to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w wielu rozmiarach, zatem właściwie każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Takie niewielkie sztabki są również znakomite jako prezent. Zasobniejsi inwestorzy, mający większy kapitał raczej decydują się na cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 250 g oraz 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto o wiele taniej. Toteż należy zamawiać złote sztabki o rozmaitej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na równe kawałki o wadze 1 g.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]