Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Na https://flobo.io/mass-collect/ uzyskasz więcej wskazówek o tym, czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Jak działa mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest w zasadzie stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (przelew z karty, standardowy przelew albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację potencjalnych pomyłek nieraz mających miejsce w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i część banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, także takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje wzrostem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]