Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

internetowa wymiana walut, kantor online

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w szybko transformującym się świecie, konsumenci chcą wymieniać walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Plusy kantoru online

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Drugim i niezwykle istotnym walorem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka innych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w określonym przez użytkownika dniu.

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę i ogromną swobodę w zarządzaniu pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby zatrudnione lub uczące się za granicą i osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]