Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, bo możemy pożyczyć w ten sposób już niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także być sposobem pokrycia większych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – mają szansę pożyczyć aż pięćset tysięcy złotych. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym powinniśmy wiedzieć?

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż podobnie jak przy każdym typie kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na każdy cel – tak na zakup akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wtedy o pomyłki, których efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem z pewnością okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.