Złoto bulionowe kupisz na goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.
Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą skorzystać z kilku różnych metod: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm związanych z rynkiem kruszców czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Kolejną taktyką jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.
Złote monety bulionowe – bite w celu lokowania w nich środków finansowych
Monety ze złota kojarzą się przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich w wielu aspektach. Przede wszystkim monety bulionowe są bite w celu inwestowania w nie środków finansowych, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są wybijane w seriach tematycznych lub w związku z znaczącymi rocznicami, stąd ich rewers czy awers niezmiernie rzadko ulega zmianie. Przeważnie złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie tylko rocznikiem wybicia. Trzeba wspomnieć, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość wyznacza waga oraz czystość użytego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są popularne w każdym zakątku świata, a ich ewentualna sprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.
Nominały złotych monet bulionowych
Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jakkolwiek mennice biją także monety o wadze 1/10 czy 1/2 uncji złota. Trzeba wiedzieć, iż monety bulionowe bite są przeważnie z 24 karatowego złota, czyli .9999, lecz np. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki bite są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to głównie na celu wzmocnienie monety i w rezultacie zredukowanie ryzyka jej zarysowania. Takie monety z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o wadze czystego złota zużytego do ich wybicia.
W ofercie polskich brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wyżej Krugerrandy, kanadyjski Liść Klonowy czy chińską Pandę.
Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]