Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a w szczególności w okresie, gdy urlopowicze tysiącami napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Dlatego miłośnikom wysokich gór pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, aby pozyskać potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się konieczne w razie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie pokrywa również reguły poprawnego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]