Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

nauka malowania akwarelami

Malowanie akwarelami jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, żeby czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież jedynie pasja bądź forma odprężenia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednakże jeśli chcesz poznać nowe techniki, warto zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – opanuj to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i bezproblemowego do wykonania, jednakże wpływa na niego mnóstwo czynników, o których młody twórca nie ma zapewne pojęcia. Dużą rolę w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy wyrobieni w tej technice nigdy nie są przeświadczeni o tym, że malunek zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywali. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i przyswoić sobie pomocną podstawową wiedzę niezbędną do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu radośnie widziani, bez względu na to, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych zajęć dokładnie wyjaśniają właściwości akwareli, szerokie spektrum technik ich używania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – atuty nauki pod okiem doświadczonego dydaktyka

W czasach popularyzacji internetu nietrudno odnaleźć i obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są podpowiedzi, które kursanci słyszą od nauczycieli w trakcie malowania. Takie korekty pozwalają sprawniej nabywać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak powinien. Co więcej nauka w zespole innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w ośmielaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie prac pozostałych kursantów, pomaga z kolei we rzetelnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]