Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Szukasz więcej wiadomości o wycieczce w Alpy? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Entuzjaści gór, którzy poznali już dogłębnie wszelkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, koniec końców zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o pokonaniu których fantazjują alpiniści z całego globu, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger albo Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest dużo ciekawych ofert skierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują stosowną wydolność fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim zdobycie wiedzy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niedużych, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]