Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktywnych wakacjach dla singli? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Są dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto?

Aktywne wycieczki to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chcą poznać przeróżne regiony świata i naszego kraju z zupełnie nowej perspektywy. Program takich wyjazdów jest naładowany porywającymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na ganku dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych doświadczeń to również pierwszorzędna sposobność, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje, bowiem nieraz łączy się ze instruktażami koniecznymi do poznania reguł przetrwania w danym terenie. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto także nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Dokąd organizowane są aktywne wycieczki?

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty w bliskich i dalekich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu poradzą sobie także podczas wyprawy do Nepalu albo do Namibii.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]