Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Dalsze informacje o kablu koncentrycznym.

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć interesujący dokument lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupimy bez problemu w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znaleźć można aktualnie przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego istotne parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że kabel odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to kompozycja materiałów różnego typu. Na ogół rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony stosuje się materiały niepodatne na wpływ negatywnych warunków pogodowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]