Kosmetyki do makijażu twarzy – jak z nich korzystać?

Kosmetyki do makijażu twarzy – jak z nich korzystać?

Dowiedz się, gdzie nabyć kosmetyki do makijażu twarzy.

Aby nałożyć najprostszy makijaż, warto mieć w swojej kosmetyczce kilka produktów. Pierwszym krokiem jest wybranie bazy pod makijaż. Zależnie od osobistych preferencji, możemy zdecydować się na bazę matującą, wygładzającą pory czy rozświetlającą produktów matujących, wygładzających pory bądź rozświetlających. Co ważne, zastosowanie bazy pod makijaż umożliwia również przedłużenie trwałości makijażu.

Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie lekkiej warstwy podkładu, dopasowanego do cech skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na te o dobrze kryjącej lub lekkiej konsystencji oraz na matujące i rozświetlające.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, trzeba użyć pudru. Rozróżnia się pudry do twarzy utrwalające i matujące, jak również pudry łagodnie rozświetlające, które na pewno spełnią oczekiwania posiadaczek cery suchej. W drogeriach można znaleźć puder przykładowo w kompakcie czy też w postaci sypkiej.

Funkcją korektorów do twarzy jest zakamuflowanie cieni pod oczami oraz niedoskonałości cery. Zależnie od potrzeb możemy użyć korektorów krzepnących i mocniej kryjących bądź w kremie, które nie obciążają cienkiej skóry pod oczami. Utrwalamy je najczęściej przy pomocy pudrów rozświetlających, nanoszonych wilgotną gąbeczką czy też pędzelkiem. A te o zwartej konsystencji, które służą do ukrywania mankamentów skóry, nakłada się je punktowo niedużym pędzelkiem bądź palcem.

Po ujednoliceniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować przy pomocy bronzerów do twarzy. Dzielimy je na kosmetyki do ocieplania skóry, posiadające złote drobiny, oraz na kosmetyki do konturowania, które są najczęściej matowe i posiadają lekko szarawy kolor.

Pudry rozświetlające powinno się rozprowadzać na szczyty kości policzkowych. Nadają one twarzy naturalny blask, a równocześnie pozwalają na ukrycie przejawów przemęczenia.

Żeby skóra promieniowała świeżością, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich kolor należy odpowiednio dobrać do barwy skóry – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli natomiast borykasz się z wyraźnymi naczynkami albo po prostu z przekrwioną cerą, to zalecamy sięgnąć po odcienie pomarańczu, które ukrywają różowe przebarwienia skóry.

Jeżeli pragniesz, aby makijaż wyglądał idealnie przez kilka godzin, trzeba skorzystać z utrwalaczy makijażu. Do wyboru są takie o własnościach rozświetlających, a więc przydające skórze błysku, albo lekko matujących, które opracowane zostały specjalnie dla kobiet z cerą mieszaną bądź przetłuszczającą się. Utrwalacze to kosmetyki w postaci sprayu.

Wykonanie podstawowego makijażu jest nieskomplikowane i potrzeba do tego zaledwie paru ogólnodostępnych produktów. Należy aczkolwiek pamiętać, by prawidłowo dobrać je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]