Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Skieruj się na revitae.com.pl, aby znaleźć informacje dotyczące wypełniania zmarszczek.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci używany jest w najróżniejszych zabiegach medycznych i do wytwarzania kosmetyków. Związek ten ma umiejętność wiązania ogromnych ilości wody, zatem dodawany jest często do peelingów bądź serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, stąd dość rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd wykorzystywany jest najczęściej do kształtowania konturów twarzy, powiększania ust, jak również wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich).

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niewidoczne po chwili

Celem ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest nie tylko związanie w skórze H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250-ciu cząsteczek wody!), ale także zaktywizowanie fibroblastów do produkowania większych ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, iż skóra odzyska uprzednią jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych pojawiających się w okolicy ust i nosa (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd wokół brody i przy oczodołach bądź głębokich zmarszczek czołowych. Kwas wypełnia przestrzeń pod skórą, co powoduje, że zmarszczka po chwili staje się niezauważalna. W zabiegach wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem znacznie trwalszy. Jest metabolizowany dłużej, z tej przyczyny rezultaty zabiegu są widoczne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg przeprowadzany pod znieczuleniem

Oprócz wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zazwyczaj osoby, którym nie podoba się linia oraz rozmiar ich ust bądź których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj pół godziny, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane miejsca ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, czyli kaniuli. Poprawnie przeprowadzony zabieg skutkuje większymi, bardziej symetrycznymi, ale w dalszym ciągu naturalnie wyglądającymi ustami.

Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]