Badania operatorów

Badania operatorów

Dalsze informacje o badaniach operatorów Kęty - kliknij w to miejsce.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek jest wstanie pracować jako kierowca widlaka tudzież innego pojazdu. Choć wielu kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie mamy problemów psychicznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam znaczących trudności. Jak jednak wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?

Jak przebiegają badania operatorów?

W pierwszej części testu kandydat otrzymuje przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, zwłaszcza problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił określić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego sprawność intelektualną lub zdolności interpersonalne. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje ogromny niepokój, ale jej przejście nie jest niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio opracowanych aparatów. Kolejne testy badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli potencjalny operator w rozmowie nie będzie krył nie najlepszego nastroju lub test wykaże, iż przed wizytą w poradni spożył alkohol. Badanie może zostać wtedy odłożone na inny termin lub – gdy przyczyną jest spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]