Jak przebiega zabieg 2RT?

Jak przebiega zabieg 2RT?

Tutaj uzyskasz więcej informacji o leczeniu AMD Kraków.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. W dzisiejszych czasach biegli okuliści oferują pomoc w korekcji tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej cechujący się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. AMD jest wadą, która przejawia się poprzez pogorszenie ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Wyróżniamy postać suchą i mokrą tej dolegliwości. Z AMD borykają się najczęściej osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a zespół przyczyn schorzenia nie został wciąż do końca zidentyfikowany. Zakłada się jednak, że za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – przykładowo nadwaga, długotrwała ekspozycja na światło UV lub palenie tytoniu. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe schorzenia występujące równolegle, takie jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca. Współczesna medycyna wytworzyła jednakże środki, które efektywnie leczą to schorzenie. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Laser 2RT działa na starzejące się komórki gałki ocznej jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Metoda leczenia nie jest obarczona ryzykiem a więc może być przeprowadzana u różnych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Metoda laserowa stymuluje komórki do odtwarzania się i ogranicza trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zanim okulista przystąpi do zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sama praca lasera trwa tylko kilka minut.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]