Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda na co dzień oraz dostęp do różnych zawodów – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale rośnie, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz bardzo niskie niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bo są czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne efekty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. Dziś najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a równocześnie zmniejsza zagrożenie naruszenia innych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Istotne to w szczególności precyzja, mała inwazyjność, efektywność oraz nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Trzeba napomknąć także o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, iż w poniektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, ciążę oraz karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]