Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Więcej szczegółów o laserach wysokoenergetycznych.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: skręcenia stawów, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe emitujące podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]