W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ znajdziesz szczegółowe wiadomości o terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może przechodzić najróżniejsze problemy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z rozmaitymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy i usprawnić związek. Lepsza staje się komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich problemów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, żeby efektywnie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez większych problemów wyszukamy polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo może wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339