Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty wypraw? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]