Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Trekkingi - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry przybierają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób ze świetną kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]