Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Zainteresowany Dolomity trekking? Skieruj się tu.

Miłośnicy czynnego wypoczynku na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Oczywiście budzą one zachwyt, jednakże osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu z czasem pragną poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeśli można zachwycać się fenomenalnymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą liczbą turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w trakcie dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj strome stoki i liczne urwiska, wytyczono w nich również niemało bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimę, przemierzając mniej spadziste tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau oraz szczytami grupy Tre Cime.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]