Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty powoduje także sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]