Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Kilimandżaro wycieczka. Więcej informacji na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów zachęcają przede wszystkim kurczące się już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się także zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]