Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Zainteresowany digital paintingiem? Skieruj się tutaj.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się przyswoić sobie popularne programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo iż służył głównie jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym narzędzie game devów i artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelą, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – kurs pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka malarstwa komputerowego toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli, zalecamy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]