Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany najładniejszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy interesujące, kultowe oraz nowe, ale na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny krajobraz – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Śliczne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie tylko laików, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.