Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Skieruj się tu po więcej szczegółów o wakacje Sri Lanka.

Pomimo że nad Bałtykiem i w polskich Tatrach jest bez liku atrakcyjnych miejscowości, w których można w w aktywny sposób spędzić wczasy, nierzadko chcemy po prostu wyruszyć w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na kompletnie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest podróż do Azji, bowiem tamtejsza tradycja i kultura są całkowicie odmienne od europejskich, zatem polskiemu turyście zapewnią niemało fantastycznych wrażeń. Taką edukującą podróżą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Intensywne zwiedzanie lub relaks na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to niewielki kraj położony na wyspie Cejlon oraz okolicznych drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że gros turystów za największą atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, a także możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest kluczową gałęzią gospodarki tej wyspy. Jednak jest to również kraj, który w swoim pokrytym dżunglą centrum ukrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zadziwiać, bowiem historia tego państwa sięga ponad 3000 lat.

Co zatem trzeba zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni obowiązkowo zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich niedźwiadków wargaczy, guźców oraz sambarów. Nie można też spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo należy także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jednakże najciekawsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały przygotowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje harmonogram podróży do oczekiwań każdej osoby.

Dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]