Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Sprawdź, gdzie zamówić deskę panelową.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]