Projekty gabinetów lekarskich. Co należy wiedzieć urządzając gabinet?

Projekty gabinetów lekarskich. Co należy wiedzieć urządzając gabinet?

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na medicdesign.pl/.

Przygotowanie gabinetu medycznego to nie tylko kwestia estetyki oraz wizerunku, lecz również wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet powinien zapewniać komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, jednak również spełniać standardy. O czym należy pamiętać, tworząc gabinet oraz komu warto to zadanie powierzyć?

Planowanie gabinetów medycznych – nie taka łatwa sprawa / Projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka banalna sprawa / Organizacja wnętrza gabinetu lekarskiego nie jest łatwa

Porządnie zaprojektowany gabinet medyczny powinien spełniać parę warunków:

  • być wygodny dla pacjentów i dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet leczniczy jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej oraz gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta powinna posiadać taką powierzchnię, która umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to naturalnie dzięki swojemu dużemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a równocześnie przedstawiało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Specjaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają również świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki nadzwyczaj ważna jest także funkcjonalność – dobrze oraz fachowo zaprojektowany gabinet medyczny powinien być bezpieczny i wygodny.

Dane kontaktowe:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]