Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również posiadają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu leczenia – chory nie notuje żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, a od razu po operacji – unikać gorących potraw, palenia tytoniu oraz napojów zawierających alkohol. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu tak istotne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.