Jak podejść do organizacji chrzcin?

chrzciny kraków

Dla rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, toteż starają się, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie gdy na chrzest zaprasza się sporą grupę krewnych oraz przyjaciół. Niżej otrzymasz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojego uczestnictwa

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po narodzinach malucha, nieraz wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny zamieniły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, w związku z tym są wyprawiane najczęściej 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na wnikliwe rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Umawiając z parafią termin sakramentu zalecamy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą jechać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina najczęściej kupuje zabawki, lecz rodzicom więcej radości sprawią praktyczne podarki, jak chociażby wózek dla dziecka, ubranka lub fotelik samochodowy.

Przyjęcie w mieszkaniu lub chrzciny w wynajętym lokalu – co jest standardem?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziców dziecka, wskutek tego nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni był zapraszany na uroczysty poczęstunek. Dzisiaj wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już norma. Analizując propozycje lokali, w których można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują bajecznie ozdobione wnętrza, ale również kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru obiadu i która zagwarantuje umiejętną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą szaleć na dworze, a rodzina czy fotograf zrobi przepiękne zdjęcia. Istotny jest także taki wybór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, tak samo jak transport gości do zarezerwowanego hotelu albo domu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]