Zobacz więcej informacji o mikropigmentacji zakoli na microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.
Łysienie wywoływane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na przeróżnych obszarach ciała. Jednakże kiedy utrata włosów dotyka głowy, a więc miejsca które cały czas pozostaje widoczne i które ciężko schować przed spojrzeniem osób postronnych, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie i przyczynić się do obniżenia samooceny.
Co powoduje utratę włosów?Główne przyczyny wypadania włosów
Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich średnio 100 sztuk i jest to ilość, na którą z reguły nie zwracamy uwagi. Sporo faktorów może natomiast poważnie zintensyfikować proces utraty włosów. Łysieniemiewa podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe czy plackowate, ale równie istotnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne nawyki. Utrata włosów bywa następstwem nieodpowiedniego odżywiania się, nieprawidłowo lub zbyt często przeprowadzonych zabiegów farbowania i rozjaśniania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Znaczące oddziaływanie na nasze włosy ma również napięcie, jaki odczuwamy z różnych przyczyn. Stres powoduje łysienie na tle nerwowym, a w licznych sytuacjach doprowadza nawet do tego, iż osoba mimowolnie sama skubie włoski z twarzy czy głowy i w efekcie trwale uszkadza ich mieszki.
„Tatuaż” mniej kosztowna opcja niż przeszczep włosów
Leczenie przerzedzonych włosów, a także ich rekonstrukcja po całkowitym ich wypadnięciu są możliwe za pomocą ich transplantacji. Taki zabieg niestety niesie za sobą spore koszty i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Istnieje natomiast alternatywa – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na ukrywaniu następstw łysienia przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry barwnika, który stwarza pozór posiadania lekko odrośniętych włosów. Tym sposobem w przypadku przerzedzonych włosów otrzymuje się efekt gęstszej fryzury, z kolei na całkowicie łysej skórze – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, iż skóra jest pokryta barwnikiem jest praktycznie niedostrzegalny i jest to możliwe do wyczucia zwykle po bezpośrednim dotknięciu skóry. Wypada zaznaczyć, iż mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje pojawienia się nowych włosów. Z kolei barwnik z uwagi na łuszczenia się skóry stopniowo blednie i z reguły po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.
Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]