Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe Katowice. Rzetelna pomoc profesjonalistów.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie umieją sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy specjalistom od rachunkowości, otrzymamy pewność, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

O jakich sprawach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie kosztami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług zwykle oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]