O psychologicznych badaniach wysokościowych słów kilka

O psychologicznych badaniach wysokościowych słów kilka

Na www.testybielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała.

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma nazbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie zgłębianiem relacji badanych pacjentów z otoczeniem. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy ocenianiu predyspozycji do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne wykonywane są między innymi w przypadku osób mających podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: o co w nich chodzi?

Badania wysokościowe praktycznie w niczym nie różnią się od tych, jakie przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy osobowościowe, inteligencji, temperamentu. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi szybkość reakcji i zdolność do koncentracji uwagi. Dzięki testom aparaturowym jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co zadzieje się w czasie pracy. Do wykonywania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, wirometr oraz aparat krzyżowy. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne zawsze obejmują również wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana musi być z psychologiem naprawdę szczera. Przekazywanie fałszywych informacji nikomu nie pomoże.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Uprawnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego typu badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o obowiązku ich używania zadecydował okulista.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]