Opieka nad grobami

opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszego szacunku. Często jednak nie mamy chwili, by się nimi zająć – także, jeśli pomniki zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym żyjemy. Prawdziwe problemy zaczynają się zaś, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że pomniki są skazane na to, by zostać zaniedbane – doskonałym rozwiązaniem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na taką pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw nietrudno spotkać także osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często oferują także inne usługi, czyli zakładanie ławek oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz poprawienia napisów.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Stawki, jakie będziemy musieli zapłacić pracownikom opiekującym się nagrobkami naszych krewnych są bardzo różne. Zależą przede wszystkim od zakresu usług – gdy zlecamy jedynie pojedyncze sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu zł. Jeśli natomiast chcemy, by firma sprzątała nagrobek regularnie, musimy liczyć się z kosztem rzędu czterystu zł co dwanaście miesięcy. Warto też zaznaczyć, iż stawki zależne są także od gabarytów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne będzie czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]