Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. By nie zajmowały przestrzeni domu, zazwyczaj przenosimy je na poddasze, do piwnicy bądź do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku miesiącach także w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, iż normalne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby pozbyć się zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i domu.

Odbiór mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, fragmenty ram okien, stare meble czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również fachowe wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli będą przekazane do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać porzucone na składowisku lub zostać spalone. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do złożenia kolejnych garderób, stołów i regałów.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]