Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien Warszawa - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz także zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]