Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skieruj się w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta druku 3D SLS.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, DMLS, SLS,SLA, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także opcja korzystania z filamentów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]