Typy, objętość i zastosowanie kontenerów na gruz

Typy, objętość i zastosowanie kontenerów na gruz

Mnóstwo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które powstają w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skupić się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zdjęte panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do legalnej utylizacji.