Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna dowiesz się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko znajdą pensjonaty, hotele i kempingi, muzea i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. czar miejscowego folkloru, regiony agroturystyczne oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o atrakcjach Małopolski z myślą o zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Niezwykle przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego