Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Jesteś zainteresowany atrakcjami turystycznymi w Małopolsce? Zajrzyj tu.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem czasem z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, jak również pensjonaty, hotele i schroniska położone w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi piękno miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy atrakcje narciarskie.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce nie zapomina obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe południowe miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezwykle przydatna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego