Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Szukasz więcej informacji o opiece technicznej WordPress? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://wpmagus.pl/uslugi/opieka-techniczna/.

WordPress, który powstał przede wszystkim jako oprogramowanie blogowe, w ciągu kilku lat stał się jednym z najpopularniejszych CMS-ów. Dzięki temu, iż bez trudu można opanować zasady posługiwania się nim, a zarazem jest całkiem szybki, wykorzystuje się go obecnie do tworzenia wymyślnych stron i sklepów e-commerce. Aczkolwiek ten system zarządzania treścią bywa przyczyną kłopotliwych sytuacji, dlatego ważną i przydatną usługą jest opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Opieka nad stroną WordPress – nie lekceważ okresowej instalacji najnowszych wersji CMS-a

Istotnym warunkiem bezpieczeństwa strony jest niewątpliwie aktualizowanie jej do obowiązującej edycji CMS-a. Nierzadko jednak firmy po utworzeniu strony zapominają o cyklicznym wdrażaniu najnowszych edycji CMS-a bądź aktualizacji wykorzystywanych dodatków, przez co wystawiają stronę na zawirusowanie bądź cyberataki. Ponadto, pomimo iż WordPress jest niesłychanie prostym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może skutkować incydentalnymi problemami z prawidłowym funkcjonowaniem strony czy sklepu. Dlatego wymagane jest, żeby działanie to wykonała zawsze osoba zaznajomiona z WordPressem, a jeśli nie mamy w firmie wydziału technicznego, rekomenduje się polecić opiekę techniczną nad stroną internetową niezależnemu znawcy.

Do kogo kierowana jest pomoc w zakresie aktualizacji WordPressa?

Usługa opieki technicznej nad stroną to oferta kierowana w głównej mierze do klientów biznesowych, zarówno niewielkich jak i większych podmiotów, którym zależy na wydajnym i nieustannym funkcjonowaniu ich strony firmowej, a także ochronie jej baz danych i zasobów. Oferta ta pomocna jest też blogerom oraz freelancerom prowadzącym własne strony www. W elementarnym pakiecie usługi znajduje się pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych, likwidowanie następstw infekcji i przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W ofercie wyższych pakietów dostępne są też przeróżnego rodzaju monitoringi (np. zmian treści, logowań użytkowników i zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]