Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zobacz WordPress złośliwe oprogramowanie na http://tinyurl.com/ydyd84gp

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę stron i sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie malware z WordPressa?

Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony wysyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To tylko parę z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest szybka reakcja, żeby usunąć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć specjalistom od tego typu działań, bowiem usuwanie malware z WordPressa na ogół przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – wnikliwy przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają szczegółowy przegląd plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują także wymagane działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Naprawa wszelkich skutków zainfekowania nie gwarantuje, że podobny przypadek nie nastąpi w przyszłości, toteż istotne jest regularne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]