Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Więcej o aparacie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród mankiet uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Istnieje sporo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Dziś osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. niewydolność serca czy stany zapalne, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]